Navštivte naši prodejnu a výdejní místo e-shopu- V Podluží 7 ( vchod za rohem z ulice Svatoslavova ), Praha 4- Nusle. Otevírací doba- Po- Čt 13- 17h.

OOLONG SE SKOŘICÍ 100g

Kód: 1037
Neohodnoceno
Značka: Manu Cafe
212 Kč 184,35 Kč bez DPH
Objednáno
Položka byla vyprodána…

Oolong je sám o sobě čaj krásný a velmi lahodný. Ale pokud máte chuť na něco sladšího a ovocnějšího, sáhněte po jeho skořicové variantě. Okouzlí vás nejen aromatickým kořením. Je v ní taky dost šťavných jablek i pár hrstí skvělého bílého čaje. Výsledná kompozice chutná po granátových jablcích s jemnou peprností v závěru. Oolong se skořicí popíjejte od rána do večera. Nezklame vás.

Země původu: EU

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení

Oolong 51%, Kousky jablka, Skořice, Snow White Tea, Lístky granátového jablka, Aroma

Nálev a chuť čaje

Nálev ochuceného čaje Oolong se skořicí dává krásný žlutý nálev vonící sladce peprně. V chuti identifikujete jak příjemnou svíravost Oolongu, tak sladké tóny granátových jablek.

Původ čaje

Oolong, Wu lung, Wu long. Označení polozelených čajů může být různé. Co ale zůstává, je typický tvar jejich lístků a bohatá, sladce natrpklá chuť. Udává se, že Oolongy existují ve 3 tisících variantách. Podle stupně fermentace (pod 20 procent až 70 procent) je lze rozdělit do mnoha kategorií. Na každý

pád jde vždy o čaje velmi žádané, používané jako jedno i vícenálevové. Největší část produkce pochází z Číny, špičkové Oolongy dodává Tchaj-wan, kvalitní lze nakoupit také ve Vietnamu nebo Thajsku.

Při výrobě je potřeba dodržet přibližně takový postup: Naškubané listy čajovníků čínských (Camellia sinensis) se nechají pár hodin zavadnout na slunci. Prohazováním v ošatkách dojde k narušení jejich buněčné struktury a uvolnění šťávy, která spustí přirozenou oxidaci enzymů. Podle potřeby míry oxidace (nesprávně fermentace) se proces ukončuje prudkým zahřátím čaje. Následuje jeho ochlazení a rolování do typických tvarů – lístky mohou svým zkroucením připomínat čínského draka. Aby se neslepovaly, používají farmáři tradiční jemné rostlinné oleje a vosky. Posledními kroky jsou sušení, třídění a balení.

Popíjení Oolongů přináší podle tradiční čínské medicíny mnoho zdravotních výhod. Obsahují sice méně teinu než čaje černé, na druhou stranu jim nechybí prospěšné antioxidanty ani vitaminy a minerální látky.

Skořice se uplatňuje nejen v potravinářství, ale také kosmetice, léčitelství nebo farmaceutickém průmyslu. Je to především zásluhou silic, které vykazují výjimečné osvěžující schopnosti a upravují zažívání. Aromatická kůra stálezelených stromů má tmavě červenou barvu. První zmínky o skořicovnících pocházejí z Číny (4000 let před n. l.). V Evropě se ale skořice objevila až v 15. století. Dnes se skořicovníky pěstují v Indonésii, na Madagaskaru, v Brazílii a celém tropickém a subtropickém pásmu jihovýchodní Asie.

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: