Navštivte naši prodejnu a výdejní místo e-shopu- V Podluží 7 ( vchod za rohem z ulice Svatoslavova ), Praha 4- Nusle. Otevírací doba- Po- Čt 13- 17h.

INDONÉSIE SUMATRA LINTONG ZRNKOVÁ KÁVA 250 g

Kód: 830
Novinka
Neohodnoceno
Značka: Manu Cafe
259 Kč 225,22 Kč bez DPH
Skladem

Káva s označením Grade 1 je prostě špička! Originální chuťovka se zvláštním profilem si rychle získá labužníky, kteří světem káv cestují s touhou po nových objevech. Lingtong z centrální Sumatry ohromí nižší kyselostí a sladce ostrým aroma. V chuti najdete čokoládu, karamel, cedr i ovoce. Čerstvě pražená specialitka zve k ochutnání!

Země původu: Java/Indonésie

Region: Lintong Nihuta

Chuť: Ovoce, cedr, čokoláda

Odrůda: Catimor

Nadm. výška: 1000-1600m

Zpracování: Mokré

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Tato plantážní stoprocentní arabika má unikátní vlastnosti – kombinuje pikantní až ostré aroma se sladkou kompozicí jablek, citronů, karamelu a čokolády. Chuť je vyvážená a komplexní, nízká acidita jí dodává na lahodnosti. Díky tmavému pražení vyniknou všechny její příjemné vlastnosti. Výsledný nápoj má elastickou cremu s drobnými bublinkami. Z této kávy připravíte dokonalé espresso.

Původ kávy

Světoznámé jméno, světoznámá káva. Lingtong se pěstuje v centrální oblasti ostrova Sumatra s názvem Lingtong Nihuta v blízkosti sopečného jezera Toba. Sumaterští zemědělci zpracovávají kávové bobule tradičně takzvanou mokrou metodou. To dává kávě těžší a zemitější tóny.

Sběr plodů připomínajících barvou i velikostí třešně probíhá na Sumatře po celou dobu vegetace. Tak mohou farmáři zajistit, že všechna kávová zrnka budou zralá. Kávovníky (Coffea arabica) jsou nejplodnější mezi 4. a 8. rokem. Sklízejí se celé bobule, často ručně. Při mokré metodě zpracování se plody nasypou do velkých nádob s vodou. Ty, které jsou kvalitní, zůstávají u dna a spolu s vodou jsou protlačovány přes drticí plechy. Tak jsou zbaveny dužiny a části slupek. Následující fermentace zvýrazní chuť jader a přispěje k odloučení zbývajících blan a rostlinného slizu. Kávová zrnka se suší nejprve na přímém slunci, dosušují se v sušárnách. Nakonec je čeká pečlivé ruční třídění a balení do 60kilových pytlů.

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: