Navštivte naši prodejnu a výdejní místo e-shopu- V Podluží 7 ( vchod za rohem z ulice Svatoslavova ), Praha 4- Nusle. Otevírací doba- Po- Čt 13- 17h.

HORKÁ ČOKOLÁDA V PRÁŠKU 42% BIO - ZÁZVOR 250 g

Kód: 815
Novinka
Neohodnoceno
Značka: Manu Cafe
179 Kč 155,65 Kč bez DPH
Skladem

Zázvor prohřívá, jak známo. Zázvor také povzbuzuje a osvěžuje mysl. Přidali jsme pár kapek přírodního zázvorového aroma ke kakau z Dominikánské republiky a třtinovému cukru z Paraguaye. Výsledek? Horká čokoláda skvostné chuti a lákavé vůně. Hodí se k dopolední práci stejně jako k odpolednímu lenošení. Je vynikající teplá stejně jako vlažná. Dopřejte si.

Země původu: Dominikánská rep

BIO: Ano

Chuť: Čokoláda se zázvorem


 
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení

Organický třtinový cukr, Organický kakaový prášek , Aroma přírodní

Crema a chuť čokolády

Horká čokoláda v prášku s 42 procenty kakaa a špetkou třtinového cukru chutná velmi lahodně, hřejivě a měkce. Aroma zázvoru jí dodává atraktivní, avšak nevtíravý tón oblíbeného koření.

Původ

Kakao z Dominikánské republiky, třtinový cukr z Paraguaye, kapka přírodního aroma z Evropy. To vše od nejlepších dodavatelů a v nejvyšší kvalitě. Ale hezky popořádku.

Dominikánská republika je známa spíše jako oblíbená turistická destinace. Karibik je skutečně nádherný a země láká nejen k odpočinku na plážích, ale také k vycházkám do hor. Přesto si stát v souostroví Velké Antily zapamatujme i jako vývozce mimořádně kvalitního kakaa. Oceňují ho odběratelé ze Spojených států a přední holandští výrobci čokolády. Řada farem se totiž zaměřuje na pěstování kakaovníků pravých (Theobroma cacao) v režimu organického zemědělství. Což je trend všeobecně vítaný.

Kakaovníky jsou původně stromy vysoké až 8 metrů, na plantážích je ale dělníci udržují ve výšce keřů. Sklízejí se obvykle dvakrát za rok, kdy dozrávají žluté, až 30 centimetrů dlouhé bobule. V jejich bílé dužině se ukrývá 4-14 semen, takzvaných kakaových bobů. Ty je po vyjmutí nutné očistit, několik dní nechat fermentovat a pak sušit. Kakao se z bobů vyrábí pražením, drcením, mletím. Ze vzniklé kakaové hmoty je následně potřeba oddělit kakaové máslo a kakaový prášek. Boby i prášek byly v historii vysoce ceněny. Kakaové boby používali Aztékové jako platidlo, nápoj z kakaového prášku ochucený kořením byl podáván u šlechtických dvorů.

Paraguay leží ve vnitrozemí, což podle mnohých expertů snižuje její ekonomický potenciál. Druhá nejchudší jihoamerická země se potýká s vysokou nezaměstnaností, častými stávkami a nestabilitou. Zemědělskou výrobou se živí přibližně 45 procent obyvatel. Nejčastěji pěstují sóju a kukuřici. Cukrová třtina je dalším vývozním artiklem Paraguaye.

Vysoká travina dosahuje až 6metrové výšky. Její stébla mohou mít v průměru i 5 centimetrů, stvoly jsou vyplněny dužinou bohatou na cukr. Právě je rolníci sklízejí. Buď ručně za pomoci mačet, nebo strojově. Třtinu je nebytné zpracovat do 24 hodin, jinak se začne kazit. Po sklizni jsou stvoly převezeny do zpracovatelského závodu, kde se z nich lisováním získává šťáva. Povařením se z ní odpaří voda. Vzniklé hnědé sladké krystalky se používají jako sladidlo – třtinový cukr.

Nakonec přírodní aroma. Vyrábí se v Evropě a na rozdíl od syntetického pochází ze skutečných rostlin. Nejčastěji se získává extrakcí. Neobsahuje žádné cizorodé sloučeniny, nezpůsobuje pálení žáhy ani jiné obtíže.

Tato směs může obsahovat zbytky mléka, na pozoru by se měli mít lidé s alergií na laktózu

Ukázka balení čokolády a kakaa

Naše čokolády a kakaa jsou baleny v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně o chuť a kvalitu. Kvalitní balení zachovává charakter kakaa i čokolády. Kakao a čokoláda jsou vždy v balení hermeticky uzavřeny, aby odolávaly vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

Vhodné pro přípravu lahodného čokoládového nápoje. Může se připravovat s klasickým mlékem, se sójovým mlékem nebo s mlékem rýžovým.

2 - 3 kávové lžičky rozpustíme v teplém mléce. Rozmícháme a můžeme vychutnávat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: