Navštivte naši prodejnu a výdejní místo e-shopu- V Podluží 7 ( vchod za rohem z ulice Svatoslavova ), Praha 4- Nusle. Otevírací doba- Po- Čt 13- 17h.

EARL GREY - NEBESKÝ KVĚT - ČERNÝ ČAJ 100 g

Kód: 1028
Neohodnoceno
Značka: Manu Cafe
127 Kč 110,43 Kč bez DPH
Skladem

Jak to asi vypadá, když obloha rozkvete? Zatají se dech, všechno ztichne a každý zvedne hlavu, aby tu nádheru nepropásl. Podobné pocity v nás vyvolává klasický Earl Grey doplněný chrpovými lístky. Na pohled překrásný, po ochutnání uchvacující. Poskytuje silný zážitek všem, kdo jsou otevřeni novým zkušenostem. Zakloňte se – nevidíte náhodou Nebeský květ?

Země původu: Cejlon

Chuť: Bergamot

Sběr: Poslední sklizeň

Region: Ruhuna

Nadm. výška: 600m - 900m

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení

Černý čaj 96%, Bergamot 3%, Chrpa polní

Nálev a chuť čaje

Pro černý čaj Earl Grey je typický krásný měděný nálev a výrazné aroma a chuť bergamotu. Čaj působí mimořádně osvěžujícím dojmem, je silný a svíravý. To mu dodává žádanou svěžest.
Tento čaj se báječně hodí také k přípravě ice tea. Nebo ho dochuťte mlékem, cukrem, medem, citronem. Podle libosti.

Původ čaje

Cejlon (od roku 1972 Srí Lanka) je produkcí černého čaje proslavený. Většina se vyváží do Evropy a Asie jako surovina pro výrobu klasických porcovaných čajů - zejména English Breakfast a Earl Grey. Čajové plantáže zabírají asi 190 tisíc hektarů tamní půdy a jsou rozloženy v nejrůznějších nadmořských výškách. Sklizeň probíhá třikrát ročně. Ženy a dívky na ni vyrážejí brzy ráno vybaveny velkými koši. Čajové lístečky jsou ve většině případů uštipovány dvěma prsty. Během 24 hodin se z nich stane jeden z nejkvalitnějších čajů světa. Když dorazí do továrny, rozprostřou se na velké rošty a nechávají přirozeně oxidovat. Získají tak jemně zlatohnědou barvu. Pak následuje rolování, lámání, sušení a drcení. Pro celý proces výroby je velmi zásadní dohlížet na teplotu, vlhkost a jeho délku. Jakákoli odchylka může znamenat zničení úrody, což je pro farmu obrovská ztráta. Výsledný jemný čaj se balí do 25kilogramových pytlů a odváží na trh nebo burzu.

Earl Grey obsahuje charakteristickou bergamotovou silici. Jde o výtažek z plodů ovoce podobného citronu a mandarince. Výbornou recepturu na kombinaci černého čaje a bergamotu přivezl z Číny v polovině 19. století britský předseda vlády Grey. Stala se velmi rychle populární a dnes čaj s názvem Earl Grey produkují velké korporace.

Aroma, které jsme k cejlonskému čaji přidali, je čistě přírodní. Nemusíte se obávat syntetických lihových derivátů, které způsobují pálení žáhy a překyselení organismu.

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

 

Návod na přípravu

  1. Černý čaj zalijte vroucí vodou (100 °C), v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 3-5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: