Navštivte naši prodejnu a výdejní místo e-shopu- V Podluží 7 ( vchod za rohem z ulice Svatoslavova ), Praha 4- Nusle. Otevírací doba- Po- Čt 13- 17h.

CHINA SENCHA - ZELENÝ ČAJ 100 g

Kód: 1031
Neohodnoceno
Značka: Manu Cafe
106 Kč 92,17 Kč bez DPH
Skladem

V historii zeleného čaje nacházíme milník, od něhož se odvíjí dlouhá tradice jeho pití a počátek velké oblíbenosti. Jde o Kissa Yojoki, Knihu čaje, která v roce 1191 popsala pět životně důležitých orgánů, které čaj pozitivně ovlivňuje. Ověřte si na vlastní kůži, že autor obsáhlého spisu, zenový mnich Eisai, nepsal jen tak do větru. Vyzkoušejte pravý čínský zelený čaj. Žádný prach, jen celé lístky!

Země původu: Čína

Chuť: Jemně trpký

Sběr: Poslední sklizeň

Region: Huang Shan

Nadm. výška: 600m - 2000m

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení

Zelený čaj China Green Tea 100%

Nálev a chuť čaje

Pravý zelený čaj z Číny dává po zalití světle žlutozelený nálev. Voní velmi přirozeně, mírně trávově. V chuti nacházíme nasládlé tóny, střední svíravost a kořeněnou dochuť. Celkově působí China Sencha svěžím, čistým dojmem.

Původ čaje

Obecně se dá říci, že čínské zelené čaje se pěstují především v oblastech Fujian, Zhejiang, Yunnan, Wenshan nebo Yun Ming. Ve většině případů jde o kvalitní čaje, které se vyrábí podle tradičních postupů a prověřených receptů.

Čaj China Sencha jsme přivezli z regionu Huang Shan. Doslova ho lze přeložit jako „žlutá hora“. Leží v provincii An-chuej na východě Číny a je proslulý nádhernou krajinou. Turisté z celého světa obdivují jeho žulové vrcholy, horké prameny, borovice a zimní sněhovou pokrývku. Pro Huang Shan jsou typické ale také čajové zahrady, které dávají místním lidem obživu a celému světu pak skvělý zelený čaj. Patří mezi něj i China Sencha, která je sklízena z místních čajovníků čínských (Camellia sinensis), ale upravována podle japonské receptury. Po sklizni, kterou provádějí většinou ženy, se ponechají čajové lístky zavadnout. Poté se, pro čínský zelený čaj poněkud netypicky, opakovaně napařují, aby došlo k zastavení oxidace. V Číně se totiž častěji používá pražení na pánvi, díky kterému má pak čaj lehké kouřové aroma. V případě China Senchi tomu tak není – po napaření jsou lístečky překládány, sušeny a tříděny. Výsledný čaj připomíná chutí i vůní spíše japonskou Senchu, ale vyskytují se Mistři čaje, kteří jemné rozdíly poznají.

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

 

Návod na přípravu

  1. Green Tea nasypte v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl vody. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  2. Green Tea zalijte vodou o teplotě 70-80 °C.
  3. Doba vyluhování 2-4 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
  4. Green Tea je možné nechat 3x louhovat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: