Navštivte naši prodejnu a výdejní místo e-shopu- V Podluží 7 ( vchod za rohem z ulice Svatoslavova ), Praha 4- Nusle. Otevírací doba- Po- Čt 13- 17h.

BRAZÍLIE SOUTH OF MINAS mletá 250 g

Kód: 1073
Neohodnoceno
Značka: Manu Cafe
169 Kč 146,96 Kč bez DPH
Skladem

Pozvání na kávu se neodmítá. Kupte jednu z nejlepších na trhu a připravte voňavé odpoledne těm, které máte rádi. Nad šálkem horké dobroty s lehkou čokoládovou stopou utíká čas rychle. Brazilská arabika vám bude okouzlujícím společníkem. A nikdy se neomrzí.

Mletí: Střední

Země původu: Brazílie

Region: Sul de Minas

Chuť: Čokoláda

Odrůda: Bourbon

Nadm. výška: 1250m

Zpracování: Mokré

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Káva s nízkou kyselostí nadchne všechny, kdo dávají přednost měkké a kulaté chuti. Čokoládové aroma zaujme příznivce neotřelých požitků a rovnoměrná crema celkový dojem z šálku South of Minas nádherně dokreslí. Čerstvé pražení je samozřejmostí!

Původ kávy

Největší produkce kávy a mléka v celé Brazílii pochází z jihovýchodního regionu Minas. Nemá sice moře, zato oplývá jeskyněmi, horami, vodopády a nalezišti vzácných minerálů. Stejně unikátní jako celý kraj je káva, která tady roste. Kávovníky arabské (Coffea arabica) jsou pěstovány v úchvatné kopcovité krajině. Převážně malé rodinné farmy pečují o rozsáhlé plantáže a dodávají do světa vysoce jakostní kávová zrna. Díky klimatu, nadmořské výšce a vlhkosti je káva z jihu Minas jedna z nejlepších na světě.

Plody kávovníků, dužnaté červené peckovice, se sklízejí buď jednou za rok, nebo po celou dobu vegetace. Je to sice časově i finančně náročnější postup, ale zajišťuje sběr jen těch nejzralejších plodů a tím pádem i nejvyšší kvalitu zrn. Pod kožovitou slupkou se nacházejí dvě světle zelená kávová zrnka. Postup, jak z plodů vyrobit jakostní kávu, zahrnuje zbavení obalů, vytřídění, odstranění slupek a dužiny, fermentaci a sušení. Na vše je velmi bedlivě dohlíženo, protože každá jemná odchylka v technologii může znamenat ztrátu kvality.

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: